|
Kedves EMI Music Publishing, Kedves EMI Group,
Ti, mint zeneműkiadó, gondozzátok szerzeményeink jelentősrészét…elvileg. Levelünket a cég web-lapjain található visszásságoktémájában tesszük közzé. Úgy hisszük, az ügy nemcsak minket érint.
Nemzetközi oldalatok: www.emimusicpub.com
> Around the world link: Itt vannak felsorolva a nemzetközi kirendeltségek.
Három hete vettük észre, hogy az országonkénti, ABC-rendben listázott“Artists” felsorolásból töröltétek a Rémember zenekart, több tucatmagyar kollegánkkal együtt (csak ketten maradtak). A korábban ugyanittszereplő magyar “news” rovatot is megszüntettétek. Megfigyeléseinkszerint csak a “Hungary” részben történt ilyen változás.
> Song Search & License link: Itt válogathatnak a filmhez,reklámhoz stb. zenét kereső felhasználók a kívánt stílus, tempó,hangulat és egyéb paraméterek megadásával.
Elszomorító, hogy a hosszú ideje működő nemzetközi dalkeresőtökben nemleljük műveinket. Angliai szerzőitek dalai például mind ott vannak,kicsiktől a nagyokig. A magyarok viszont mind hiányoznak, amiszerintünk semmi módon nem indokolható. Számunkra legalábbis nem,pláne, mivel másfél éve brit területen, angol zenekarok közt küszködünksegítségetek nélkül.
Egyébként, “Advanced Search”-re kattintva, Magyarország kizárólagfelhasználási területként választható (Licensing For menü), míg anyugati országok a Country Of Origin menüben is fel vannak sorolva.Tehát csak azt segíti a hivatalos dalkereső, hogy Magyarországonnyugati szerzemények szerepeljenek, de azt nem, hogy magyarszerzemények bárhol is fel legyenek használva. Így a mi számainkra semtalálhat rá senki.
Magyarországi oldalatok: www.emimusicpub.com
"Üdvözöljük a világ vezető zeneműkiadója világában!" felkiáltássalindító honlapotok láthatólag ritkán frissül. Aktuális híreitek között alegújabb egy 2001-es Ganxsta hír; ezen a furcsaságon két évecsodálkozunk. Úgy gondoljuk, velünk, és másokkal is, történtekérdekességek 2001 óta. Emellett, az A&R link alatt szereplőRémember fotó 1998-ból való, viszont ezen a képen kívül mást nemtalálni rólunk az egész website-on. Hasonló állítható a többizenekarról is. Az oldal színvonala nem emlékeztet a többi európai EMIkirendeltség oldalára.
Fentiek alapján magyarázatot kérünk arra, hogy a nálatok levőműveinket, illetve zenekarunkat miért ilyen gyenge hatásfokonjelenítitek meg, és az adatbázisaitokban miért ér minket negatívmegkülönböztetés máshonnan származó szerzőkollégákhoz képest. Felmerüla kérdés, hogy tervezitek-e a problémák jövőbeli megoldását.
London, 2006-10-07
Üdvözlettel:
Rémember
|