belépés belépés | segítség segítség | alkalmazások alkalmazások | RSS RSS | előfizetés előfizetés | akciók akciók Nol.hu | NolBlog | NolTV | Hírmátrix | Jobmátrix | NolRandi
 
Népszabadság.hu | NolBlog | NolTV 2012. február
12. vasárnap

Jézust is beveti Afganisztánban az amerikai hadsereg

Újszövetségi idézetekre utaló sorozatjelzések szerepelnek azokon a távcsöveken, amelyeket egy amerikai cég gyárt a hadsereg által Afganisztánban – és Irakban – használt gépkarabélyokra. Szakértői aggályok szerint ez csak azoknak az iszlám fanatikusoknak a gyűlöletét szítja, akik szerint a két országban egyébként is „keresztesháború” folyik.

NOL| 2010. január 20. |9 komment

nyomtat email plusz mínusz Küldés Facebook-ra Küldés Twitter-re Felvétel Google Bookmarks-ra

Cikk értékelésBe kell jelentkezni az értékeléshez!

KommentekBe kell jelentkezni a hozzászóláshoz!

autopia | 2010. január 21. | 00:25:50

- Nem idezet van rairva a masinara, hanem csak a helye. Ilyesmit pedig akar focimeccsen is lathatunk.
- a gyarto azt ir ra, amit akar, a hadsereg legfeljebb nem veszi meg. Vehet peldaul masikat, esetleg amugy rosszabbul latot...
- nem a gepkarabelyra van a szöveg irva, hanem egy optikai eszközre, nagy különbseg!
- es a keresztenyseget is hagyjuk ki ebböl, a legtöbb vallas vagy mitosz hösei megtalalhatok a fegyverek nevei között, peldaul Izraelben is... ezt pedig Weinsteinnek is tudnia kellene.

Nagyvilági Főcső | 2010. január 21. | 00:12:37

Ez egy hülyeség hogy felbőszítjük az ellenséget,ezek olyan bőszek alapjáraton is hogy fokozni ezt úgysem lehet.A muszlim harcosoknak feltehetőleg dunsztjuk sincs a bibliai idézetekről,nagy hányaduk talán olvasni sem tud.Ez a Weinstein csak okvetetlenkedik.

Pali | 2010. január 21. | 00:00:54

"Trijicon az al-Kaida és a tálibok kezére játszik, ők pedig soha nem hagyják ki a lehetőséget, hogy kereszteshadjáratnak bélyegezzék az iraki és az afganisztáni missziót" - nekik persze szabad dzsihadozni.

Pali | 2010. január 20. | 23:58:14

Vizipitypang | 2010. január 20. | 22:09:37

Es Magyarorszag ott, ahol van.

Vizipitypang | 2010. január 20. | 22:09:37

Ezért tart ott Amerika ahol van.

Klapanciusz | 2010. január 20. | 20:32:08

Hm!

Nem tudom, hogy az emberi életet kioltani használt gépfegyverre vésett bibliai idézetek, milyen módon segítik elő a népek közötti békét és együttélést.
Gondolom a muzulmán terrorista és/vagy ártatlan civil áldozat boldogabban hal meg, ha tudja, hogy az Amerikai fegyverből kilőtt golyó az ellenség bibliájának tartalmát hirdeti.
Vagy talán a katona, aki önvédelemből, vagy állatságból gyilkol, majd az idézettel mentegeti a tettét.
Vagy valamelyik nem túl intelligens amerikai vállalkozó pénzt keres rajta.

kalamáris | 2010. január 20. | 20:01:32

A magyar hadsereg is Isten segítségét kéri:

http://admatch-syndication.mochila.com/pimg/APInc/APNewsFeatures/2009/07/09/Afghanistan_Hungary-50340.largeslideshow.jpg

Nezvál Béla | 2010. január 20. | 17:41:40

Tartok tőle, hogy még ez is kevés lesz !

kovi_hun | 2010. január 20. | 17:11:55

Egyértelmű, hogy provokáció miatt van csak ott az Újszövetségi idézet (ezek úgyis csak a pénzben hisznek). Hisz nem lenne érdekük a békesség és a nyugalom, mert abban nincs jó üzlet.

HIRDETÉS
M-4-es gépkarabély egy a...
M-4-es gépkarabély egy amerikai tengerészgyalogos kezében. Jézus katonái
defenseimagery.mil

A gépkarabélyok távcsövein szereplő kódok jelentését az ABC News riportjában a gyártó Trijicon minden további nélkül elismerte, hozzáfűzve, a tényre először egy „nem keresztény” szervezet hívta fel a figyelmet. Tom Munson, a michigani székhelyű cég kereskedelmi igazgatója szerint ezeket a jelzéseket mindig is feltüntették távcsöveiken, és e gyakorlatban – amelyet a cég dél-afrikai származású, hívő keresztény alapítója vezetett be – semmi kivetnivaló vagy illegális nincs. Az egyik jelzés a Jn 8,12 például a következő idézethez irányít: „Egy másik alkalommal így beszélt Jézus: "Én vagyok a világ világossága. Aki követ, nem jár többé sötétségben, hanem övé lesz az élet világossága.” „Mert az Isten, a ki szólt: setétségből világosság ragyogjon, ő gyújtott világosságot a mi szívünkben az Isten dicsősége ismeretének a Jézus Krisztus arcán való világoltatása végett” – ad túlvilági muníciót tulajdonosának egy másik gépkarabély Szent Pál korintusbeliekhez írt második levelének részletével.

Noha az amerikai hadsereg szabályzata határozottan tilt mindenféle propagandista és hittérítő tevékenységet az afganisztáni és az iraki háborúban – elkerülendő azokat a vádakat, amelyek szerint vallási színezetű keresztes hadjáratot indított a két ország ellen – egy Pentagon-szóvivő kijelentette, nem függesztik fel a Trijicon szerződését. – Ezeket a távcsöveket a hadsereg használja, senki nem, akarja továbbadni őket. Amíg megfelelnek a minőségi követelményeknek nem teszünk ellenintézkedéseket. Nem tilthatjuk be a dollárt csak azért, mert a bankjegyeken ott az „Istenben bízunk” felirat (In God We Trust, az Egyesült Államok nemzeti mottója) – fejtegette John Redfield, miért nem ütköznek a jelzések a hittérítő tevékenységre vonatkozó tiltásba.

Ezzel szemben Michael Weinstein, a hadsereg Vallásszabadsági Alapítványának elnöke úgy véli, a jelzések feltüntetése a távcsöveken ellentmond jónéhány szövetségi törvénynek és az alkotmánynak is. Weinstein szerint a Trijicon az al-Kaida és a tálibok kezére játszik, ők pedig soha nem hagyják ki a lehetőséget, hogy kereszteshadjáratnak bélyegezzék az iraki és az afganisztáni missziót – nem mellesleg a közhangulatot is az amerikai egységek ellen szítva. – Csak az ellenséget bőszítjük fel – véli Weinstein, hozzáfűzve, az először mit sem sejtő amerikai keresztes lovagok előtt több parancsnok is „Jézus fegyvereinek” nevezte az ominózus gépkarabélyokat.

HIRDETÉS



defenseimagery.mil
A Trijicon 100 millió dollárért köthetett beszállítói szerződéseket a hadsereggel a 2008-as költségvetési évben. Gyors felívelése 2005 óta tart, öt év alatt 660 millió dollárt nyert a Pentagontól a tengerészgyalogság éjjállátó optikai célzórendszerekkel való ellátásáért.

 

 

 

 

Címkék: USA, hadsereg, fegyverek
 
nyomtat email plusz mínusz Küldés Facebook-ra Küldés Twitter-re Felvétel Google Bookmarks-ra    9 komment

HIRDETÉS

HIRDETÉS
.
HIRDETÉS
. .
Galériák
     

Ez a címe

KÖVETKEZŐ » « ELŐZŐ
HIRDETÉS
. .
HIRDETÉS
. .
HÍRMÁTRIX . NOLTOP10
   olvasottak   
HIRDETÉS
. .
HIRDETÉS