|
Elisabeth Byrs, a világszervezet humanitárius segítségnyújtást koordináló hivatalának (OCHA) szóvivője elmondta: a legfrissebb adatok szerint 1752 emberéletet követeltek a július végi-augusztusi áradások. Bár az ország északi és középső részén már hetekkel ezelőtt csökkent a vízszint, a dél-pakisztáni Szindh tartományban még mindig kritikus a helyzet, s csak itt hétmillióra teszik a károsultak számát.
A segélyszervezetek és a különböző ügynökségek teljes erőbedobással tevékenykednek, hogy támogatást nyújtsanak a lakosságnak, amely szinte mindenét elveszítette. Az árvízben mintegy 1,8 millió ház megsemmisült. A munkát ugyanakkor szervezési és utánpótlási hiányosságok akadályozzák, de a legsúlyosabb nehézséget a pénz hiánya jelenti. Byrs asszony emlékeztetett arra, hogy Pakisztán augusztus 11-én fordult a világszervezethez segélyért, de az adományok lassan csorognak, a kért 460 millió dollárból eddig annak csupán 64 százaléka, mintegy 284,4 millió dollár gyűlt össze.
Az ország területének 20 százalékát sújtó árvíz okozta károk napról napra nagyobbak lesznek, és drámai következménnyel lehetnek hosszú távon a lakosság jelentős részére - figyelmeztetett a világszervezet. Ezek a gondok leginkább az élelmezés, valamint a mezőgazdaság területén jelennek meg. Az ENSZ Élelmezési és Mezőgazdasági Szervezete, a FAO szerint bár több millió embert nem ért közvetlenül a természeti katasztrófa, ugyanakkor az árvíz sújtotta területek lakosságának 80 százaléka él közvetlenül a mezőgazdaságból. Amennyiben a földművesek az elkövetkező hetekben nem tudnak vetni, akkor jövőre nem lesz mit learatni, és ez pusztító hatással lesz mind a gazdaságra, mind a lakosságra nézve - hívta fel a figyelmet a FAO.
|