belépés belépés | segítség segítség | alkalmazások alkalmazások | RSS RSS | előfizetés előfizetés | akciók akciók Nol.hu | NolBlog | NolTV | Hírmátrix | Jobmátrix | NolRandi
 
Népszabadság.hu | NolBlog | NolTV 2012. február
11. szombat

Százmillió dolláros csomagolóüzem

Átadták a TEVA-csoport új gyáregységét Debrecenben

Kácsor Zsolt Debrecen| Népszabadság| 2010. július 14. |1 komment

nyomtat email plusz mínusz Küldés Facebook-ra Küldés Twitter-re Felvétel Google Bookmarks-ra

Cikk értékelésBe kell jelentkezni az értékeléshez!

KommentekBe kell jelentkezni a hozzászóláshoz!

Nantal | 2010. július 14. | 18:22:50

...hmm...!

...na, kritikus szemmel, ez az első "fellépés" az új kormány és politikai váltás részéről, amiben - a tudósítás alapján -, nem találok kritizálni valót...!

...csak a törvényalkotás során lenne képes Navracsics úr ilyen teljesítményre, ám ott, annyira alul teljesítenek, hogy talán még ezt a sikert is elveszejthetik véle...!!!

HIRDETÉS
Aliza Bin-Noun izraeli n...
Aliza Bin-Noun izraeli nagykövetnek Kósa Lajos Debrecen polgármestere mutatja be a csomagolás lényegét
MTI - Oláh Tibor

A világ egyik legnagyobb kapacitású csomagolóüzemét adták át tegnap a TEVA Gyógyszergyár Zrt. beruházásában Debrecenben. Az izraeli tulajdonban lévő, világszerte 38 ezer embert foglalkoztató vállalatcsoport –amelynek a cívisvároson kívül Gödöllőn és Sajóbábonyban van egy-egy gyára – a gyógyszergyártása növelésére mintegy 100 millió dollárt fektetett be az üzembe. A MegaPlant Packaging Plant elnevezésű új, négyszintes, 13 ezer négyzetméteres csomagoló egység révén a debreceni telephely tablettagyártó kapacitása 15 milliárd darabra, a csomagolási volumene pedig 10 milliárdra növekszik. A létesítményt a legmodernebb technikával – robotizált raklapozó rendszerrel, automatizált raktárral és kódolvasó berendezéssel – szerelték föl. Shlomo Yanai, a TEVA Ltd. elnöke a megnyitóbeszédében közölte: bizakodóak az új debreceni beruházást illetően, mert a cégcsoport Magyarországon és Debrecenben kiváló feltételek között dolgozhat.

A beruházás – egyedi kormánydöntés révén – kétmilliárd forint támogatásban részesült, és háromszáz új munkahelyet teremt. Ez utóbbi jelentőségét hangsúlyozta beszédében Navracsics Tibor miniszterelnök-helyettes, a közigazgatási és igazságügyi tárca vezetője, aki azt mondta: a magyar kormány azt várja a beruházóktól, hogy hozzanak létre munkahelyeket, járuljanak hozzá az ország gazdasági növekedéséhez, s az itt termelt jövedelmet itt hasznosítsák. Úgy fogalmazott: e szempontokat tekintve a TEVA-csoport az elmúlt tizenhét évben a magyar kormányok különösen jó partnerének bizonyult.

Kifejtette azt is, mit várhatnak a befektetők a magyar kormánytól. Mint mondta, az a cél, hogy a politika versenyképes feltételeket, s fegyelmezett, pontos munkát lehetővé tevő, kevés adminisztrációval terhelt gazdasági környezetet teremtsen, amelynek révén talán elérhető közelségbe kerül Magyarország versenyképességének növekedése. Kijelentette: égető szükség van további munkahelyekre, s a TEVA-hoz hasonló beruházókra, amelyek nem csupán az anyagi érdekeik szerint fejlesztenek, hanem tekintettel vannak társadalmi és regionális szempontokra is. Az ünnepségen Kósa Lajos, Debrecen polgármestere azt mondta: a város gazdaságfejlesztési politikájának egyik alapeleme, hogy a magas hozzáadott értéket termelő ágazatokra koncentrál. Hozzátette: kiváló az együttműködés a TEVA és a város között, s sikeres az a közös beiskolázási program is, amely egy debreceni technikumban képez szakembereket a cég számára.

 
nyomtat email plusz mínusz Küldés Facebook-ra Küldés Twitter-re Felvétel Google Bookmarks-ra    1 komment

HIRDETÉS

HIRDETÉS
.
. .
HIRDETÉS
. .
Galériák
     

Ez a címe

KÖVETKEZŐ » « ELŐZŐ
HIRDETÉS
. .
HÍRMÁTRIX . NOLTOP10
   olvasottak   
HIRDETÉS
. .
HIRDETÉS