mkenczler | 2010. március 16. | 10:48:38
@Sisko86: nincs köztük flash meghajtó, ami a kapacitásokból is világosan látszik. Ma a legnagyobb kereskedelmi flash meghajtó (tudomásom szerint) 128 GB-os.
@strogg: ütő-rázó és élettartam tesztet csak professzionális tesztlaborban lehet végezni.
A merevlemezek kihasználják az USB 2 maximális sebességét, az eSATA meg a merevlemezét... Tapasztalat szerint a sok kis fájl írása a hordozható eszközre merevlemez esetén is lassú. (=nagyságrenddel lassabb, mint a maximális lehetséges). Flash meghajtók esetén egészen nevetséges értékekig lemegy, pl. ami egy nagy fájl - film - esetén 10 - 15MB/s, az sok kis fájl - dokumentumok - esetén 0,3 - 0,6 MB/s (TotalCommander F5)
strogg | 2010. március 15. | 13:26:32
Annyiból nem, hogy az adat tárolására szolgál mindegyik. Nagyon nehéz jkó tesztet csinálni róluk. Ezőrt főleg a számokra lehet csak bízni a dolgot.
- Tárolható adat mennyisége
- Ütődés/rázkódás teszt
- Írás/olvasás mennyisége (az ssd még itt gyengélkedik)
- Élettartam
- Írási/olvasási sebesség
- Ára (huf/GB) (itt is gyengén muzsikál még az ssd)
Ezek alapján már be lehet lőni, hogy melyikre jobb költeni.
(szerintem most még a hagyományos vinyó jobb választás)
Sisko86 | 2010. március 14. | 13:17:39
Ööö... Három flash drive, egy külső rack és egy külső HDD összehasonlítása elég érdekes. Egészen más kategóriák.
|